top of page

Мишоловка

Учнів класу об’єднують у дві неоднакові підгрупи. Менша утворює коло – «мишоловку», а більша, яка зображає «мишей», розміщується за колом. Учні, які зображають мишоловку, беруться заруки, і починають ходити по колу праворуч або ліворуч (за умовою), промовляю числова:

Як ці миші надоїли,

Розвелось багато їх,

Все погризли, все поїли,

Як би виловити їх!

Бережіться, мишенята,

Доберемось ми до вас!

Мишоловку ми поставним,

Переловимо всіх вас!

На останні слова учні зупиняються і піднімають зчеплені ручки. «Миші» в цей час починають швидко перебігати через «мишоловку»і вибігають з нею. На слова вчителя «Хлоп!» учні швидко опускають руки, і «мишоловка» закривається. Учнів, які не встигли вибігти з кола, вважають упійманими, і вони стають у коло. Коли всі миші будуть спіймані, гру починають знову. Для «мишоловки» обирають учнів, які зображали «мишей».

            Вказівки до гри. «Миші» перебігають тільки через середину кола, за колом їм бігати не дозволяється. Не можна також підлазити під закриту «мишоловку».

Море хвилюється

Цю гру можна проводити як на повітрі, так ів спортивному залі. Вибирають ведучого (запитання про море). Потім розставляють обручі ( їх має бути енше, ніж учасників гри) й післяслів ведучого:

Море хвилюється раз!

Море хвилюється – два!

Море хвилюється – три!

Гравці починають бігати, стрибати, імітуючи хвилі. «Море спокійне!» - вигукую ведучій, і гравці вмить займають свої місця в обручах. Діти, які залишились без гімнастичного обручу, повинні «відкупитися» - заспівати пісню, продекламувати вірш, виконати танок, розповісти смішну історію, анекдот і т.п.

Ластівка (українська народна гра)

Усі учні стають у два ряди обличчям один до одного. Хтось один лишається між рядами, підходить до когось із ряду, кладе руку на плече з-за спини:

  • Ластівко, ластівко, утечеш?

  • Сама поїси?

  • Утечу.

  • Поїм.

  • Хліба напечеш?

  • Мені не даси?

  • Напечу

  • Не дам..

Ластівка втікає, бігає навколо тих, хто в рядках. Той, хто стоїть між рядами, ловить.

У цю гру можуть грати і двоє дітей. Один кладе руки на долоні іншого. Той ляскає по долонях і каже: «Печу, печу ластівку!» - «А утечеш?» - «Утечу!» - і втікає, а другий доганяє.

Ми веселі діти

Учні шикуються в коло, тримаючись заруки. Один учень стає в середині кола – «ловець». Учні ходять по школі і промовляють:

Ми веселі діти,

Любим бігати й гуляти,

Ану спробуй нас догнати,

Раз, два, три – лови!

На слово «Лови!»  учні розбігаються по майданчику (залу), а «ловець» ловить їх. Якщо буде зловлено двох-трьох учнів ( за умовою), гра закінчується. На слова вчителя «Усі в коло!» учні шикуються коло і гра триває з іншим «ловцем»

Вказівки до гри: зловленим вважають того, до кого доторкнувся «ловець». Якщо майданчик великий, на протилежних його боках слід накреслити по одній лінії. «Ловець» стає посередині. Діти шикуються в шеренгу на одному боці майданчика. Після слів «Лови!» учні перебігають на іншу сторону майданчика до другої лінії, а «ловець» ловить їх. Учитель регулюю фізичне навантаження.

Мисливці і качки

З двох боків за визначеними лініями розміщені «мисливці» з м’ячами (1 3 шт.) Усередині – «качки».

За сигналом учителя «мисливці» намагаються влучити м’ячем у «качок». Вибита «качка» виходить із гри або продовжує гру (з одним попаданням). Потім команди міняються ролями.

Варіанти гри:

а) у гру грають певний час

б) гра продовжуються доти, поки у грі залишаються качки

в) «качки» можуть бути в колі, «мисливці» поза ними.

 

 

Білки, жолуді, горіхи

Дітей об’єднують у трійки. Вони беруться за руки та утворюють кола на всій площі майданчика. Кожен гравець у колі отримує назву: «Білка», «Жолудь», «Горіх». Одного з дітей вибирають ведучим.

На виклик учителя, наприклад, «Горіхи!», «Білки!» або «Жолуді!» діти швидко міняються місцями в різних колах, а ведучий намагається зайняти місце в одній із трійок, отримуючи назву гравця, який вибув. Учень, що залишився без місця, стає ведучим. Перемагають діти, які жодного разу не були в ролі ведучого.

 

 

Виклик номерів

Усіх гравців об’єднують у дві кімнати і стають у колону по одному, або в одну шеренгу. У кожній команді вчитель розраховує по порядку всіх гравців. Потім учитель називає номер. Гравці під названим учителем номером, виконують рухові дії (біжать, перестрибують, кидають м’яч, пролізають…). Команда гравця, що першим виконає рухову дію, отримує очко.

 

 

Невід

На одному боці майданчика - «дім рибалок». Там перебувають двоє ведучих – «рибалки». Інші гравці – «риби» - розбігаються по майданчику. За сигналом учителя ведучі, взявшись за руки, вибігають із «дому», щоб зловити намічену «рибку», намагаючись «взяти» її у коло. Спіймавши, повертаються «додому». І зі зловленими «рибками» спільно ловлять інших «рибок».

 

 

Квач, ноги від землі!

Обирають одного ведучого. Гравці вільно бігають по майданчику. За сигналом учителя ведучий намагається наздогнати когось із гравців та «поквачити». Гравці рятуються від ведучого і займають таке положення, щоб ноги не торкалися підлоги (землі). Як тільки гравець бачить, що загроза минула, він одразу ж має стати на підлогу. «Заквачений» гравець стає ведучим.

1
2
3
4
5
9
6
7
8
bottom of page